HYPNOPOROD

aneb rodíme s láskou

K porodu potřebuje být žena ve své síle a sebedůvěře. Potřebuje naslouchat svému tělu, intuici a řídit si průběh vlastního porodu. Každá žena ví, jak má porodit. Potřebuje ale, aby ji nebyl sebrán pocit sebedůvěry.

 

Hypnoporodní techniky pomáhájí rodičce se připravit na porod tak, aby jej zvládla bez ohledu na to, kde rodí, a kdo je či není přítomen.

 

Hypnoporod je metodologie, která nabízí dostatek informací z anatomie, psychologie a neurovědy. Připomíná ženám i mužům, jak pracovat s jednoduchými hypnoporodními technikami.

Slovo „Hypno“ odkazuje na hypnoterapii, kterou v programu využíváme k uvolnění strachu a vyplavení endorfinů v některých chvílích během porodu. Autohypnóza je přirozený stav mysli, který prožíváme během dne pravidelně a přirozeně. Jen si ho často neuvědomujeme. Je to ten stav, kdy je člověk hluboce ponořen do sebe, navnímán na sebe a relaxuje. Mozkové vlny Alfa (7-14 Hz) – vyvolávají stav uvolnění a vede nás k vnitřní všímavosti. V tomto stavu se aktivují obě mozkové hemisféry, aktivuje se kontakt s podvědomím, intuice a kreativita. Ve stavu Alfa náš mozek přijímá sugesce a ukládá je. Můžeme to nazvat, že mozek se programuje. Naše tělo hodně vypovídá o tom, jak je mysl nastavena.

 

U porodu kladu velký důraz na pocit bezpečí. Díky pocitu bezpečí se žena uvolní a může si tak autenticky projít procesem zrození.

Cílem je porodit zdravě a bezpečně. Hypnoporodní techniky se využívají v situacích, kdy se žena přestává cítit bezpečně, komfortně a potřebuje se uklidnit. Využíváme je také v momentech, kdy porod musí být ukončen císařským řezem nebo dochází k nějaký intervencím. A ty během porodů mohou nastat a nastávají. Na všechny tyto situace, tě milá ženo, připravím a posílím. Více informací o mých dulích službách najdeš na podstránce „Dula”.

Nejkrásnějším a nejodvážnějším rozhodnutím v životě člověka je mít dítě. Je to jako vytrhnout si srdce z hrudi a navždy ho nechat chodit vedle sebe.

Kurzy Rodíme s láskou probíhají
pravidelně v Praze nebo na půdě
mělnické porodnice.
PBD_logo_08