DULA

aneb mé doprovázení k porodům

Co tě, milá ženo, napadne, když se řekne porod? Jaká je tam první emoce? Vzrušení? Strach? Pokud strach, musíme se už zde zastavit a podívat se na to, co se pod ním skrývá. Jaký máš, milá ženo, vztah ke svému tělu? Ke své jóni? I zde se na chvíli zastav a přemýšlej.

Jako dula ti poskytnu laskavou podporu, kvalitní informace a budu ti trpělivě naslouchat během těhotenství, porodu a v období šestinedělí. Záleží na tobě, kdy mě budeš potřebovat. 

 

U porodu kladu velký důraz na pocit bezpečí ženy. Pro každou ženu pocit bezpečí značí něco jiného. Žena si musí svůj pocit bezpečí pojmenovat a umět vytvořit. Dula ho pomáhá udržet.

Dula nemluví za ženu. Informuje ji o jejích právech a podporuje ji v jejích rozhodnutích.
 

Vítám, když žena projde kurzem Jemného Zrození pod mým vedením nebo s některou z lektorek JZ. Mám tak jistotu, že dostala potřebné a kvalitní informace, a že je na porod teoreticky dobře připravená.

 

Do porodu s ženou pracuji na posílení sebedůvěry, která je k porodu velmi zásadní. Díky technice EFT odbouráváme strachy a emoce, které brání ženě cítit se bezpečně. Mým cílem je tě, milá ženo, na porod připravit tak, aby jsi ho zvládla ve své síle a nebála se spoléhat jen sama na sebe.

Chci si být jista, že se mým rodičkám dostává nejlepší péče. Případné problémy proto konzultuji s doktorem Mudr. Jiřím Landou – specialistou na fyzioterapii s dvacetiletou praxí v oboru. Více o jeho významné práci se můžeš dočíst v ODKAZU ZDE. 

TECHNIKY KTERÉ VYUŽÍVÁM

Rebozo šátek

U porodu mi je velkým pomocníkem mexický šátek Rebozo. Při nepostupujícímu porodu je díky šátku možné upravit polohu dítěte. Práce s šátkem pomáhá uvolnit napětí v těle a uleví od bolesti v bedrech. Rebozo je má naprosto nezbytná pomůcka.

Moxovací tyčinka

Dále ráda pracuji s moxovací tyčinkou. Moxování je prohřívání ploch nebo akupunkturních bodů pomocí moxy. Moxa je doutník, který je vyroben z bylin, nejčastěji z pelyňku. Má velmi silné prohřívací a očistné účinky na naše tělo. Moxu používám na podporu otočení miminka z polohy KP do optimální porodní polohy nebo na spuštění porodu. Je to velmi šetrná a často velmi účinná technika, která vychází z TČM.

Aromaterapie

Vůně výrazně ovlivňuje lidskou psychiku, proto si rodička zpříjemňuje esenciálními oleji prostředí ve kterém rodí. Esenciální oleje rozdělujeme na "horké" esenciální oleje a oleje k porodu. Horké oleje doporučuji hlavně při vyvolávání porodu nebo v případě, kdy porod nepostupuje jak má a vlny se prodlužují a nesílí.

K porodu s sebou nosím směs vaginální napářky Voňavý porod.

 

Reiky

Reiki je jednoduchá metoda, kdy se předáním vesmírné energie (Rei), harmonizuje životní energie (ki), kolující v člověku. Předáváním čisté energie dochází k uvolňování energetických blokád na fyzické i duchovní úrovni. Volně proudící životní energie pak v člověku napomáhá při léčení.

Mám zasvěcení do 1. a 2. stupně.

PERINATÁLNÍ ZTRÁTA

Doprovázím také ženy, které procházejí perinatální ztrátou. Sama jsem jí prošla a mám praxi jako dula s ženami, které se s touto bolestnou zkušeností setkaly.

Smrt a zrození mi jsou velmi blízká témata a se smrtí se bohužel potkáváme tváří v tvář i během procesu zrození. Ženy v obou situacích potřebuji maximálně jemnou péči a podporu. Setkání se smrtí v těhotenství, během porodu nebo po porodu, je zkušenost, která může ženu posílit.

I krátké setkání je cesta k ženské moudrosti.

Hledáš, milá ženo, někoho, kdo ti pomůže projít těhotenstvím, porodem a poporodním obdobím? Jsem tu pro tebe.
peta_logo_pink